Tarsus Sadık Eliyesil Forum

Eliyesil Forum

AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Saat

En iyi yollayıcılar
Berk Büyükdurak (306)

metalicutku (189)

Orhan TAŞPINAR(Co-Admin) (97)

emre8/B (43)

ZıpZı (39)

....BY....NONDA.... (23)

Eren Özgökmen(Admin) (21)

Serhan AkAtAş (16)

emreftkaracan (14)

BüŞrA 8-E (13)

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 49 kişi Perş. Şub. 03, 2011 11:52 pm tarihinde online oldu.

Paylaş | 

Bateri Tarihi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ZıpZı
Modaratör
Modaratör

Ruh Hali :
TAKIM :

MesajKonu: Bateri Tarihi   Cuma Eyl. 19, 2008 8:29 pm

1974 te gitarist Eddie Van Halen ve baterist kardeşi Alex Van Halen tarafından kuruldu.Daha sonra bas gitara Michael Anthony vokale David Lee Roth (namı diğer Diamond Dave) katıldı.1978 de ilk albümleri ''Van Halen'' ı çıkardılar.Albümde Rock müzik dünyasının en iyi 10 şarkısının içerisinde sayılabilecek ''Ain't Talkin' 'bout Love'' ile çok büyük sükse yarattılar.David in kendine has yorumu,Eddie nin alışılagelmiş gitar anlayışını değiştirmesi ve virtüöz akımını başlatması Van Halen ın en büyük özelliklerinden biridir.Daha sonraları ise yaptıkları olağanüstü sahne şovları ile Kiss in çekemeyeceği,Bon Jovinin taklit edeceği bir grup olacaklardır.Daha sonraları çıkan 1984 isimli albümüyle Hardn Heavy ve Rock müziğin en büyük gruplarından birisi oldular.84 te David in gruptan çıkıp kendi solo albümlerine yönelmesi ile gruba büyük solist ''Sammy Hagar'' geldi.Sammy 70 lerde stadyum dolduran bir solistti,zaten tecrübeli ve tanınmış olduğu için kolay uyum sağladı ve Van Halen Sammy ile beraber daha ciddi (AOR diyorum ben bu ciddiliğe) eserler yaptı.Sammy ninde Eddie ile takışıp gitmesi sonucu gruba tek albümlük Extreme solisti Gary Cherone katıldı.Grup 2007de Eddie,bass gitarda oğlu,bateride kardeşi alex ve vokalde efsane David ile reunion gerçekleştirdi ve aile şirketi olduğunu bir kez daha kanıtladı (augbaidjgaopdgj hahahaha Smile )

Albümleri

- van halen (1978)
- van halen II (1979)
- women and children first (1980)
- fair warning (1981)
- diver down (1982)
- 1984 (1984 - ba$ka ne olabilir?)
- 5150 (1986)
- ou812 (oh, you ate one too diye okuyunuz - 1988)
- for unlawful carnal knowledge (f.u.c.k. diye kisaltiniz - 1991)
- live: right here right now (double album - 1993)
- balance (1995)
Kullanıcı profilini gör

Bateri Tarihi
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası